Chcete dess? ZDE
Chcete se spřátelit? ZDE
Prosíím,prosím nemohli by jste pro mě hlásnout TADY
Byla bych vám moc vděčná kdyby jste potřebovali oplatit
napište do komentůMrkající.

Něco o hobitcích

10. září 2011 v 15:21 |  hobiti
Hobiti se vyznačují malým vzrůstem, zhruba polovičním oproti běžnému člověku (proto se jim rovněž říká půlčíci, anglicky halflings), dorůstají výšky přibližně tří až čtyř stop. Jsou jen o málo menší než Trpaslíciale mají drobnější postavy. Vzhledem ke svému vzrůstu mají velká, chlupatá chodidla s velmi tvrdou kůží, takže zpravidla chodí bosí. Největšího vzrůstu s výškou přes čtyři a půl stopy dosáhli hobiti Smělmír Brandorát a Pelegrin Bral díky kouzelným nápojům, jimiž je pohostil ent Stromovous.
Nejsou nijak zvlášť pohlední, ale působí příjemně a přátelsky. Zpravidla mají kudrnaté vlasy a téměř žádným z nich nerostou vousy. Dožívají se zpravidla kolem sta let; za plnoleté jsou považováni po dosažení 33 let věku.
Hobiti většinou bývají dobrosrdeční, veselí, mají zálibu v dobrém jídle, pití a kouření dýmky. Libují si v pohodlném životě, neradi opouštějí své rodinné sídlo a cestují po světě. Věnují se zejména zemědělství a řemeslům. Většina z nich se ani neučí číst a psát a jsou prostého založení, mají rádi přímé jednoduché vyjadřování a málokteří se zajímají o záhady. Rádi se oblékají do světlých barev, zejména zelené a žluté. Hobit, který má narozeniny, dává dárky ostatním. Ze všech jídel mají nejraději houby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tajemná elfka Tajemná elfka | E-mail | Web | 10. září 2011 v 22:11 | Reagovat

Hobitci jsou super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama